PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 605
ocen
7,7 10 1 89605
8,0 30
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy

Obejrzałem wczoraj ten film po raz 4 chyba, nie rozumiem dlaczego, ale za każdym razem robi ogromne wrażenie na mnie, pomimo faktu iż go prawie znam na pamięć ! Tutaj chyba nie do końca chodzi o fabułe, scenariusz, o to co się dzieję w tym filmie... Ten film czaruje obrazem, dzwiękiem, a przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem, chociaż kolejne etapy przygód bohatera mocno trzymają widza przykutego do ekranu, jednym słowem to nie jest film , jest to sztuka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
lajceps6

buahahahahah

ocenił(a) film na 8
lajceps6

Weź się nie poniżaj trollu co oceniasz "Hitmana" , "Wrota Do Piekieł" czy "Geneze Planety Małp" na 9 czy "Hostel" na 7 a takie filmy jak choćby "Gran Torino" oceniasz na 4... Rozumiem że każdy ma inny gust ale to już przegięcie i "Oldboy" napewno nie zasługuje na 1/10...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
lajceps6

koreanczycy akurat robia mega fajne kino, i to od wielu lat
Ty lajceps wolisz kino lekkie , latwe i przyjemne..prosze Cie bardzo...Twoj mozg widac woli odmozdzac sie wlasnie przy takich obrazach ktorym najwieksze noty dales, natomiast OldBoy jest dla Ciebie juz za mocny, niezrozumialy? sądze ze nawet nie miales sil aby wglebic sie w ten film
ale u Ciebie zadzialala prosta zasada - czego nie rozumiemy ...krytykujemy to.

użytkownik usunięty
sloane

Przecież ten film jest banalny xd

ocenił(a) film na 10

gdzie w tym filmie tkwi banał?

użytkownik usunięty
sloane

W odbiorze, nie ma tu nic czego można by było nie zrozumieć.

ocenił(a) film na 10

rzeczy dla Ciebie zrozumiale od razu nazywasz banalnymi?
poza tym to zaden zarzut ze film jest zrozumialy
to co napisalam do lajcepsa to bylo w konekscie tego iz nie zrozumial moze znaczenia brutalnosci itd itp
a nie ze fabuly

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
lajceps6

Uspokój się i nie miotaj, bo ledwo idzie zrozumieć co piszesz. Powiedz mnie, co w tym filmie jest tak beznadziejnego, że czyni go to przerażającym gniotem?

ocenił(a) film na 1
Geckon

po tekstach .. "ledwo idzie zrozumieć" i "powiedz mnie" ....nie wchodzę w dyskusję !!!! Dno osiągnięte i koniec tematu!!!!

ocenił(a) film na 9
lajceps6

Nie będę tu moralizował, bo to Twój wybór, ale to świadczy o poziomie, Twoim poziomie, z jakim krytykujesz ten film. Argumenty oscylują w okolicach "ten film to koreańskie gów.no!! dno osiągnięte!!!", a użytkowników, którzy się z Tobą nie zgadzają atakujesz, jakby Ci nie wiem co zrobili. Dystansu, Chłopie, bo dno osiągnięte w tej dyskusji wyznaczają Twoje posty, nic osobistego, ale mówię to co widzę.

A co do filmu- Bardzo podobało mi się przedstawienie stanów przez które przechodził Dae siedząc zamknięty w pokoju. Druga sprawa- "płynność" przemocy, po 20 minutach filmu znęcanie, okaleczanie i ogólnie wszystkie patologie stają się takie "normalne"? To odróżnia zdecydowanie Oldboy'a od większości produkcji Amerikiańskich- tam ma się wrażenie, że ta krew, krzyki i inne duperele rażą sztucznością, a tutaj? Proszę bardzo, sadystyczne podejście do człowieka podane, jak na tacy, w taki atrakcyjny dla przeciętnego widza sposób. ;)

ocenił(a) film na 10
lajceps6

Nie wiem stary co się denerwujesz.Bądz na poziomie bo widzę kultura DYSKUSJI a nie OBRAŻANIA się wzajemnie jest Ci obca.. Ja ten film uwielbiam co nie znaczy że muszę po Tobie jechać bo go oceniłeś na 1

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
lajceps6

lajceps6 robisz wszystko, żeby przekonać resztę, że nie dorastasz do kina na innym poziomie niż Wojownicze Żółwie Ninja. To, że tobie się coś nie podoba, nie oznacza, że jest g...nem, dnem, czy wodorostami i nie daje ci żadnego prawa do obrażania innych za odmienne opinie.
Old Boy nie jest filmem łatwym, lekkim i przyjemnym na niedzielne popołudnie. Sam pamiętam wychodzących ludzi z kina po pierwszych 15 min. Ale pamiętam też ludzi, którzy siedzieli wbici w fotele jeszcze przez kilka minut po zapaleniu światła.

lajceps6

Ty raczej ludzie twojego pokroju wymagają leczenia i opieki. Pokolenie anonimowych cwaniaczków. Zamiast argumentów i rzeczowej dyskusji, to od razu naskakiwanie na innych i komentarze z dupy wyciągnięte. Tylko dlatego, że komuś film się podobał.
Leczysz kompleksy przez internet? Czy może masz coś nie tak z głową?
Na żywo też taki chojrak jesteś jak komuś podoba się coś co tobie nie? Czy tylko anonimowo przed monitorem?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
UPADLY_WIDZ

Zgadzam się, że ten film to perełka. Gra obrazem, dźwiękiem, przede wszystkim mroczna, zawiła, wielowątkowa intryga ocierająca się o geniusz i szaleństwa zarazem. Bardzo ciekawa gra aktorów, świetny montaż, ORYGINALNY scenariusz i rozbudowany wątek psychologiczny bohaterów. Nietuzinkowo i zjawiskowy film, świeży - tak właśnie powinna wyglądać kinematografia XXI wieku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones