PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 605
ocen
7,7 10 1 89605
8,0 30
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy

Mało jest ludzi którzy zrozumieli piękno tego filmu, dlaczego ? Ten film nie jest do oglądania przy piątkowym spotkaniu trzymając w ręku piwko i pogaduszek, to nie film komercyjny, takie dzieło koniecznie trzeba oglądać samemu, po ciemku, najlepiej wersje HD, a po bace to jest TOTALNY odjazd, film jedyny w swoim rodzaju !!! POLECAM

stopCENzurZe

Jestem tego samego zdania. Najlepszy film jaki oglądałem.

stopCENzurZe

Widzałam ten film na maratonie w kinie parę lat temu razem z Kill Billami. Klimat niezapomniany!
Nie mogłam się ruszyć z fotela po jego zakończeniu. Byłam kompletnie rozbita! Bardzo lubię takie kino!

użytkownik usunięty
stopCENzurZe

osobiście postawiłbym ten film na podium! serdecznie pozdrawiam miłośników Oldboya!

ocenił(a) film na 10
stopCENzurZe

w moim top 10 już jest na 1 miejscu, pierwszy oryginalny film jaki sobie kupiłem (4dvd z całą trylogią) nie licząc gazetowych... dzięki niemu i "My Sassy Girl" zainteresowałem się koreańskim kinem - specyficzne kino nie dla każdego i nie dla ludzi przyzwyczajonych do komercji

ocenił(a) film na 10
Radloc

dla komercji Spielberg będzie kręcił amerykańskiego Oldboya ;/

Ja osobiście załatwiłem sobie wersje BR, naprawdę Chan-wook Park postarał się i są niesamowite ujęcia, film za każdym razem ogląda się z gęsią skórką, tak jak kolega wyżej napisał, specyficzne kino, niesamowity klimat nie dla każdego...

UPADLY_WIDZ

Spielberg to mój ulubiony reżyser. Ale i tak nie powinni robić Amerykańskiej wersji, amerykanie muszą mieć wszystko w swoje -_- a Will Smith w głównej roli to także zły wybór , jeżeli ten film miałby zostać zrobiony przez Amerykanina to ja jednak stawiałbym na Tarrantino.

Lecho1523

Zgadzam się, że nie powinno być amerykańskiej wersji (a jak już to Tarantino nadaje się najbardziej ;>). Film świetny, specyficzny i nie wszystkim się spodoba.

ocenił(a) film na 10
Madellline

amerykanie musza wszystko podrabiać, a zganiają na azjatów ;p

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

świetny film, wciągająca fabuła i do tego zaskakujący finał. zmiata 80% amerykańskich produkcji mimo małego budżetu. A.. właśnie Tarantino mi się skojarzył z kilkoma scenami w tym filmie, ale ewentualnemu remake'owi przeciwstawiam moje stanowcze nie. Spłycanie tak dobrych filmów do poziomu bezmózgowych popkornowców powinno być karalne.... ucinaniem języka (?). Pozdro.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
stopCENzurZe

100% racji. Warty obejrzenia i jeden z najlepiej skleconych i zagranych filmów jakie widziałem;)

stopCENzurZe

Nie wiem, czy w Top 10, do tego potrzebny bardziej uniwersalny appeal, ale w Top 100 powinien być jak nic. Rewelacja.

ocenił(a) film na 7
Franche Bete

kiedyś był w top100 nie wiem co się teraz stało że jest na tak odległym miejscu ;/

użytkownik usunięty
stopCENzurZe

Ja jestem w tej mniejszości.Film jest prawdziwym dziełem.Muzyka cudowna zwłaszcza Last Waltz.

użytkownik usunięty

Fabuła to totalny bełkot a ty jeszcze klaszczesz... widać można bardzo różnie pojmować dzieło. Jest to film destrukcyjny, oparty na swoistym chaosie w pojmowaniu moralności, praw, a nawet wiary w życie i jego sens.

Nie polecam tego filmu osobom wrażliwym.

użytkownik usunięty

To bezkompromisowe kino z pazurem a nie filmowy traktat moralny. ;)

użytkownik usunięty

Kino z pazurem to np. Gozu czy Koroshiya 1 Takashi Miikiego, a to podpada mi pod hhhmmm Visitor Q

użytkownik usunięty

,,Można bardzo różnie pojmować dzieło,, , taki jest już ten świat.

ocenił(a) film na 8
stopCENzurZe

Jednej rzeczy nie rozumiem, mianowicie w innym wątku jakiś ''rasowy'' kinoman napisał że '' pieprzył swoją córkę i tyle.. ''
nie wiem jak to możliwe ale najzwyczajniej w świecie PRZEOCZYŁEM takowy fakt w wyjaśnieniu filmu, może mi ktoś to wytłumaczyć bądź zanegować wypowiedź tej osoby.

użytkownik usunięty
RafaelD

[SPOILER]
Su-a była córką Dae-su (album ze zdjęciami!).
Woo-jin Lee pchnął ich ku sobie a miała być to zemsta za ujawnienie przez Dae-su jego romansu z siostrą. Oczywiście cała historia jest nieco głębsza .
Na początku nie wiemy praktycznie nic. Pijany facet zostaje porwany przez nieznanych sprawców. W jakim celu? Nie wiadomo. On sam też tego nie wie próbując jednakże znaleźć na to pytanie odpowiedź. Gdy w końcu zostaje wypuszczony, rozpoczyna się gra. Wydawać by się mogło, że Dae-su ma w niej jakieś szanse, ale tak naprawdę jest jedynie marionetką .

ocenił(a) film na 8

dzięki wielkie, nie oglądałem uważnie, siedziałem na facebooku co kilkanaście minut i musiałem przeoczyć ten moment, muszę usiąść do niego jeszcze raz na poważnie, a co do Twojej opinii że był marionetką, Woo-Jin Lee przedstawiony był w tym obrazie jak wszechmogący Bóg, nie wiem czy ten motyw nie był za bardzo przesadzony, ale film z tych 'większych', pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 10
RafaelD

polecam trylogie, oraz pare innych filmów koreaskich, ostatnio dobry wyszedł "Akmareul boattda", zajebisty
'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones