PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 605
ocen
7,7 10 1 89605
8,0 30
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy

Parę pytań

ocenił(a) film na 8

Jak udało się Dae-su Oh zrobić dziurę w ścianie skoro przychodzili raz na jakiś czas do jego celi wyczyścić ją,a jego obciąć? Jakim sposobem ukrył dziurę,w której człowiek mógł przejść przez ścianę, na przestrzeni kilku lat?

użytkownik usunięty
katedra

Nie ukrył jej-Woo-Jin i jego ludzie stale obserwowali Dae-Su, więc prawdopodobnie dobrze wiedzieli o tym co robi :)

ocenił(a) film na 8

Dlaczego nie ukrywał swojej jedynej możliwości ucieczki?

użytkownik usunięty
katedra

No, ukrywał za łóżkiem, ale nieskutecznie, bo nie zdawał sobie sprawy z tego, że tamci go obserwują.

katedra

To nie był przypadek, że akurat wtedy kiedy on zrobił wystarczającą dziurę w ścianie i był już gotowy uciec oni go wypuścili.

ocenił(a) film na 8
Bejts

Teraz już wiem, dooglądałem film

katedra

uwaga spoiler

to ja mam kolejne pytanie, jesli de su na koncu skorzystal z pomocy hipnotyzerki rozumiem aby zapomniec ze mido jest jego córka, to zdecydowal sie na to ze dalej chce byc jej kochankiem, bo przeciez ona pamietala ich jako kochankow?:)

goraca_bulka

Tak. Dosyć kontrowersyjna decyzja, ale uzasadniona. Dae-su był szczęśliwy z Mido dopóki nie wiedział, że jest ona jego córką. Kiedy poznał prawdę pomyślał, że zapomnienie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zrobił to nie tylko dla siebie, ale również dla samej Mido. Mógł od niej uciec, popełnić samobójstwo, lub (co gorsza) wyjawić prawdę, jednak każde z tych rozwiązań było by dla niej dramatem (zwłaszcza to ostatnie). Nie należy ich winić za współżycie, ponieważ nie byli świadomi swojego pokrewieństwa. Jeżeli Dae-su zapomni prawdy, to on i Mido mogą razem ze sobą żyć długo i szczęśliwie, ponieważ nikt już nie będzie znał prawdy i dzięki temu nigdy jej nie poznają.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

A nie wydaje wam się, że jego następnym naturalnym krokiem będzie właśnie odnalezienie córki, która podobno przebywa w Sztokholmie? W tej sytuacji i tak są skazani na poznanie prawdy.

zyrandol

Chodzi Ci o to, że jeżeli zapomniał, że Mido jest jego córką to teraz powinien szukać swoją domniemaną córkę w Sztokholmie? Można się domyślać jakie było podejście Dae-Su w tej sprawie: albo kazał hipnotyzerce wymazać swoją córkę z pamięci, albo po prostu uznał, że lepiej będzie jak pozwoli swojej "nibycórce" żyć spokojnie w Sztokholmie, tym bardziej że prasa wskazywała na to, że Dae-Su zamordował 15 lat temu jej matkę i zniknął bez śladu (i prawdopodobnie to prawda, tyle że Dae-Su był pod wpływem hipnozy).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones