PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523002}
6,2 27 462
oceny
6,2 10 1 27462
5,5 11
ocen krytyków
Oldboy. Zemsta jest cierpliwa
powrót do forum filmu Oldboy. Zemsta jest cierpliwa

Istna grecka tragedia:)

ocenił(a) film na 5

Scenariusz ma potencjał godny niemal Almodóvara. Ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.
Chociażby absurdalne sceny walki. 100 na jednego z nożem w plecach :)))
Groteskowy czarny charakter. Tylko diabolicznego śmiechu mu brakuje.
Razi też sztuczne aktorstwo i przecząca zdrowemu rozsądkowi inwigilacja bohatera. Kamera w motelu? I gdzie jeszcze?
Wątek romansowy (jego przebieg) też mocno naciągany.
Mimo to film można obejrzeć, chociażby dla dylematu moralnego pozostawionego na końcu bohaterowi. Chociaż rozwiązanie fabuły nie przypadło mi do gustu.

2222

zgadzam się w 100%

2222

Skojarzenie słuszne, ponieważ oryginalny, koreański film został nakręcony przez reżysera, który wcześniej ukończył filozofię i kręcąc film inspirował się nie tylko filozofiami, ale również grecką tragedią.
Jeżeli nie oglądałeś koreańskiego filmu, to żałuj, że zacząłeś od remakeu. Jest głębszy, bardziej złożony i pozbawiony wspomnianych wyżej wad (no może oprócz sceny walki, która była akurat hołdem dla chodzonych bijatyk z starych konsol).

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Masakra. Też obejrzałam jako pierwszy remake. Smutno mi teraz, bo po obejrzeniu dopiero spojrzałam na filmweb i żałuje, że obejrzałam tą wersję zwaną niewypałem. Pozytyw taki, że zamierzam obejrzeć koreańską wersję, mimo wszystko :D Takie tam żale, pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
2222

Mógłbym się zgodzić, gdybym tylko znał oryginał...
Idea- genialna. Wykonanie? Typowa amerykańska sieczka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones