PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124550}

Pan Zemsta

Bok-su-neun Na-ui Geot
7,3 12 756
ocen
7,3 10 1 12756
7,5 16
ocen krytyków
Pan Zemsta
powrót do forum filmu Pan Zemsta

Jak myślicie, czy można pokusić się o stwierdzenie, że w filmie widać wpływ twórczości Davida Lyncha? Dźwięki, które czasami słychać (chyba głównie wtedy kiedy oglądamy świat oczami głuchoniemego bohatera) przywołuje na myśl dźwięk w wielu jego filmach, scena z kobietą leżącą na podłodze i jęczącą skojarzyła mi się z Blue Velvet, była też scena z perspektywy jadącego autem nocą, co od razu przywołało na myśl Zagubioną autostradę. Z Lynchem skojarzyły mi się też niektóre nieruchome kadry, w których aktorów obserwujemy z daleka, jakbyśmy stali w kącie pomieszczenia. Absurdalne sceny, jak ta z mężczyzną tnącym swój brzuch nożem podczas gdy inni biernie obserwują. Ach, no i postać upośledzonego pana nad rzeką od razu przywołała u mnie wspomnienie kuzynki Gordona Cole'a z Twin Peaks: Fire walk with me (tej w czerwonej sukience z niebieską różą). I teraz pytanie do was, czy nadinterpretuję, czy może coś w tym jest, jak wam się wydaje? :)

ocenił(a) film na 7
igulla666

jak dla mnie (obejrzałem wszystko Lyncha) nadinterpretujesz, może jesteś na świeżo, a może Lynch tak mocno "wszedł", że wszystko odnosisz do niego, w każdym razie w moim odczuciu panują zupełnie odmienne klimaty :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones