PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34796}

Quatermain i zaginione Miasto Złota

Allan Quatermain and the Lost City of Gold
5,9 3 357
ocen
5,9 10 1 3357
Quatermain i zaginione Miasto Złota
powrót do forum filmu Quatermain i zaginione Miasto Złota

Jeżeli ktoś lubi Indiana Jones to można oglądnąć

ocenił(a) film na 8
radzio_82

Trzeba będzie sprawdzić, która książka została wydana wcześniej. Mnie się wydaje że Indiana był napisany wiele lat później. A co do filmów ? Dobrze że zostały nakręcone w tym samym czasie. Mimo innych twórców, reżyserów, aktorów, to równie przyjemnie się je ogląda.

ocenił(a) film na 8
Sunny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Henry_Rider_Haggard
http://en.wikipedia.org/wiki/Indiana_Jones

Jednak przygody o Allanie Quatermainie i charakterystyka postaci zostały napisane wcześniej, przed Indianą Jonesem. Postać Indiany J. i jego historia została stworzona na podstawie amerykańskich filmów i seriali przygodowych.

Sunny

Temat stary jak świat, ale może ktoś będzie jeszcze to czytał (ja ja teraz), więc wyjaśnię. Owszem, Allan Quatermain został wymyślony wcześniej niż Indiana Jones, ale film bardzo słabo przypomina książkowy pierwowzór. Książka (o ile pamiętam, bo czytałem 30 lat temu) jest przygodówką, w dużym uproszczeniu można porównać jej klimat do powieści Karola Maya. Twórcy 'Kopalni' bardzo swobodnie potraktowali oryginał i nakręcili film w stylu przygód Indiany Jonesa, więc to 'Kopalnie króla Salomona' wzorują się na 'Poszukiwaczach zaginionej arki', nie na odwrót.
A co do samego filmu, to 'Kopalnie' oglądałem w latach osiemdziesiątych i do dziś mam sentyment i oglądam co jakiś czas z przyjemnością. 'Zaginione miasto' obejrzałem jakoś parę lat temu po raz pierwszy (wcześniej jakoś nie mogłem nań trafić) i strasznie się zawiodłem. Może jest naprawdę słaby, a może po prostu zbyt wiele się po nim spodziewałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones